Ak bojujete s potkanmi, určite viete, že tieto tvory sú mimoriadne inteligentné. Veľmi ľahko sa tak môže stať, že vami nastavené pasce alebo jed na potkany zostanú nepovšimnuté a hlodavce si ďalej veselo behajú po záhrade, či stodole. Máme však pre vás osvedčené tipy, ako sa zbaviť potkanov.

Potkany k sebe vôbec nepustite!

Najideálnejšie je potkany do blízkosti svojho obydlia vôbec nepustiť. Potom s nimi nemusíte bojovať! Ako to ale dosiahnuť? Použite plašič potkanov. Je to jednoduché zariadenie, ktoré zapojíte do elektriny a necháte pracovať. Odpudzovač potkanov vydáva ultrazvukové signály, ktoré sú pre hlodavce veľmi nepríjemné. Preto do dosahu zariadenia vôbec neprídu. Plašič potkanov môžete použiť v interiéri – v rôznych halách, skladoch, ale aj domácnostiach, či administratívnych priestoroch. Vhodný je aj na použitie v exteriéri. Výhodou je, že ultrazvukové signály, ktoré odpudzovač potkanov vydáva, sú nepočuteľné pre ľudí a iné zvieratá. Je preto absolútne neškodný a bezpečný.

Čo ak sa už potkany premnožili?

Aj v tomto prípade je odpudzovač potkanov dobrým riešením. Hlodavce, ktoré žijú vo vašej blízkosti, po spustení plašiča jednoducho odchádzajú a viac sa do dosahu prístroja nevrátia.

Použiť ale môžete aj klasické metódy likvidácie potkanov. Aké?

  1. Jed na potkany. Umiestnite ho do hniezda potkana alebo do jeho blízkosti. Pozor! Jed na potkany nesmie byť voľne prístupný pre iné zvieratá alebo deti.
  2. Pasca na potkany. Pascu umiestňujte tam, kde sa potkany najviac zdržiavajú. Napríklad v sklade s potravinami, či v interiéri auta (v zime).
  3. Prirodzený nepriateľ. Váš problém môžete vyriešiť aj prirodzeným nepriateľom potkana, a to mačkou alebo niektorými plemenami psov.
  4. Lepidlo. Alternatívou pascí na potkany sú lepidlá. Lepidlo aplikujete na kus dreva alebo kartónu a počkáte, kým sa potkan chytí. Tento spôsob je však mimoriadne nehumánny, pretože hlodavec neuhynie hneď, ale pomalou smrťou.

Ako sme ale spomenuli už v úvode, potkany sú veľmi inteligentné. Tieto tradičné pasce alebo jedy tak môžu ostať nepovšimnuté. Stavte preto na istotu.

Použite plašič potkanov!